Завантажую...
Виклик лікаря додому:097 03 101 03

Пупок малюка: правильний догляд

Упродовж усієї вагітності малюк отримує кисень та всі поживні речовини від мами через плаценту та пуповину. Після народження пуповину належить правильно і вчасно перетнути. Відтак починається самостійне життя дитини. А що належить робити з пупком?

Перетинання пуповини — процес безболісний, оскільки у пуповині немає нервових закінчень. Для того, щоб це зробити, пуповину обережно пережимають двома затискачами і поміж ними перетинають (розрізають) ножицями.

Але питання, у який саме час це потрібно зробити, досі оговорюється у світовій спільноті акушерів. В українському медичному протоколі зпологів сказано, що це належить зробити «по завершенні пульсації, але не пізніше 1 хвилини після народження дитини». На практиці пульсація може тривати понад одну хвилину. Для порівняння: згідно рекомендаціям Американської академії педіатрії пуповину слід перетинати не раніше ніж за 30-60 секунд після народження дитини. Обмеження щодо найпізнішого терміну — відсутнє.

Перетинання пуповини: чому важливі секунди?

Чи важливо, коли саме пережимати пуповину? Так! У випадку, коли перетинання пуповини буде невиправдано раннім, дитина може недоотримати необхідний об’єм крові. І це може спричинити порушення раннього періоду адаптації. Окрім того, доведена більш висока імовірність анемії після 6-9 місяців у малюків, котрим перетнули пуповину раніше ніж потрібно. Це також наслідок недоотримання з пуповинною кров’ю необхідного об’єму заліза.

У той самий час більш пізнє перетинання пуповини (по завершенні пульсації) є фактором ризику виникнення поліцитемії (згущення крові) і більш вираженої і тривалої жовтяниці новонародженого. Однак це не може бути приводом для поспіху з перетинанням пуповини: існує чимало інших причин таких станів, і більш пізнє перетинання пуповини навряд можна вважати основною чи єдиною.

Час перетинання пуповини слід оговорити з лікарем і акушерами заздалегідь. Вам доведеться прийняти самостійне рішення, зважаючи на аргументи «за» і «проти» пізнього чи раннього перетинання. Найкраще рішення за фізіологічних пологів — надати пуповині можливість повністю передати кров новонародженому.

alt
Важливі профілактичні заходи для дітей від народження
Отримайте безкоштовно електронну книгу

    Виклик лікаря додому:097 03 101 03