Офтальмолог
Офтальмолог – спеціаліст, що лікує та діагностує захворювання очей, у тому числі проблеми із зором.
Важливим аспектом роботи цього спеціаліста є профілактичні огляди з метою запобігання хворобам очного апарату та втрати зору, адже велика частина проблем із очами виникає з причини нехтування гігієною зору –наприклад, через тривалі одноманітні навантаження: читання, роботу за комп’ютером або перевтому на виробництві.
Поява офтальмологічних захворювань часто пов’язана з віком людини, тому важливо час від часу профілактично відвідувати лікаря-офтальмолога.
Коли потрібна консультація офтальмолога ?
При появі наступних симптомів рекомендуємо звернутися до лікаря-офтальмолога:
- біль в очах, відчуття сухості, подразнення, печіння
- зміна кольору білку ока – почервоніння, поява жовтизни
- помутніння, потемніння в очах
- очі болять від світла.
- сльозоточивість
- важко побачити предмет без примруження.
- в око потрапило чужорідне тіло.
Варто щороку відвідувати офтальмолога при цукровому діабеті, гіпертонії, літньому віці. Плановий візит до цього фахівця необхідний водіям, лікарям, вчителям, поліцейським і власникам вогнепальної зброї.
Коли необхідна перевірка зору дитини?
Незважаючи на те, що повноцінно зір формується у дітей до 7-8 років, перша перевірка зору у дитини відбувається ще в пологовому будинку. Надалі дитину чекає огляд офтальмолога в 3, 6 місяців і 1 рік, в цей період життя, для перевірки гостроти зору окулісти використовують спеціальні тести. З 3-ох років, окуліст вже може перевірити зір дитини і зробити визначення гостроти зору за допомогою таблиць.
Перевірка зору повинна відбувається в режимі планових оглядів раз на рік, за умови, якщо не має проблем з очима. Якщо спостерігаються будь-якої патології або дисфункція розвитку органів зору, ми повинні в обов'язковому порядку приходити на всі огляди, які рекомендує окуліст.
Перевірка зору для дітей є дуже важливою процедурою, яка повинна нести регулярний характер. Патологія, виявлена на початковій стадії має всі шанси бути вилікуваною і зможе зберегти гостроту зору для повноцінного сприйняття навколишнього світу.