Гастроскопія (ФГДС)
Ендоскопія – це можливість обстеження та лікування внутрішніх органів за допомогою апаратів ендоскопів.
Понад 30 років тому вчені вигадали гнучкі апарати з волоконною оптикою (ендоскопи), які дозволили лікарям заглянути, в буквальному значенні слова, всередину людського організму.
Лікарі отримали можливість доступу до уражених хвороб органам, обстежити їх візуально, а значить з високим ступенем точності поставити діагноз, зробити з хворого органу мікробіологічні дослідження на рівні клітин, виявити патогенну мікрофлору. А все це дає велику інформацію про хворобу, що дозволяє ефективно лікувати пацієнтів.
Варто зазначити, що на сьогоднішній день фіброгастродуоденоскопія (ФГДС) – це найдостовірніший метод обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (стравохода, шлунка та дванадцятипалої кишки), інформативність якого становить до 98 %. Важливо, що при ендоскопії шлунково-кишкового тракту є можливість виявляти онкологічні захворювання на ранніх стадіях. Адже що раніше вдасться виявити онкопатологію, то простіше буде повернути здоров'я.
Кому і за яких обставин слід звертатися до лікаря-ендоскопіста?
Якщо Вас турбують постійні або періодичні болі в животі;
дискомфорт
печія
неприємний запах з рота
нудота/блювання
порушення травного процесу
висипання на обличчі і тілі
Потрібно задуматися в першу чергу про проходження обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту для правильної подальшої тактики лікування. Тільки при постановці правильного діагнозу можливе ефективне лікування того чи іншого захворювання.
Також не варто забувати про профілактичне ендоскопічне обстеження:
- людям, в анамнезі яких є захворювання шлунково-кишкового тракту (виразкова хвороба, операції на шлунку та дванадцятипалій кишці, поліпи тощо) – 2 рази на рік (осінь, весна);
- хворим із спадковою патологією;
- хворим які страждають на супутні захворювання, що супроводжуються постійним або періодичним прийомом медикаментів (серцевих, неврологічних, урологічних та ін.);
- людям, чия діяльність обтяжена професійними шкідливостями (неврогений фактор, хімічна промисловість, робота з лакофарбовими матеріалами, важке фізичне навантаження та ін.).